Brenna

%%wppa%% %%cover=13%%

W dniach 17- 28 sierpnia 2009 roku nasi Wychowankowie wzięli udział w letnim obozie rekreacyjno – sportowym w miejscowości Brenna. Obóz ten zorganizowało Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji START w Kielcach.

„Siła płynie z gór!” – jak głosi naczelne hasło wszystkich miejscowości zaliczanych do grupy Beskidzka 5 (Brenna, Istebna ,Ustroń, Szczyrk, Wisła). Brenna to miejscowość w województwie śląskim ,zlokalizowana w dolinie rzeki Brennicy. Położenie na wysokości 366 m n.p.m. sprawia , że panują tam doskonałe warunki do uprawiania turystyki górskiej jak również spędzania czasu na obcowaniu z naturą w ciszy i spokoju. Każdy dzień , niezależnie od pogody, zgodnie z zasadą „W zdrowym ciele , zdrowy duch” rozpoczynaliśmy gimnastyką.

Wycieczki do Wisły, Muzeum Regionalnego w Istebnej, zwanego Chatą Kawuloka, a przede wszystkim do Muzeum Koronki w Koniakowie pozwoliły poznać nam nie tylko historię regionu, ale także piękno wytworów ludzkich rąk. Mięliśmy niewątpliwą przyjemność zwiedzenia Kościoła św. Jana Chrzciciela w Brennej, którego początki datuje się na 1762 r. Zachwycił nas jego bogaty wystrój. W głównym ołtarzu znajduje się obraz przedstawiający scenę Chrztu Pana Jezusa piękna Droga Krzyżowa oraz obrazy przedstawiające m. in. Święta Rodzinę.

Najwięcej przyjemności sprawiły nam rajdy piesze , jak na przykład przejście ścieżką przyrodniczo-leśną, Brenna Bukowa – Karkoszczonka.
Pod okiem doświadczonych instruktorów Pani Anny Bujak i Pana Bogumił Bujaka , poznaliśmy, a następnie wzięliśmy udział w intensywnym treningu nordic walking.

Aktywny wypoczynek nad Brennicą , a także wyjazdy na krytą pływalnie, pozwoliły nam odpocząć po wyczerpujących dniach.
Wieczory upływały nam na rozgrywkach lekkoatletycznych, turniejach boccia i piłki nożnej.

Do dziś wspominamy dyskoteki, ogniska i grille

autor: K. Bałchanowska

Może Ci się również spodoba