Dzień warzyw

Dn.18.11.2009r. na terenie naszej placówki odbyła się szkolna impreza pt. „Święto Warzyw”, podczas której dzieci miały możliwość utrwalić sobie wiadomości dotyczące warzyw, poznać ich wartości odżywcze, walory smakowe oraz sposób ich wykorzystania w kuchni.

Wychowankowie najstarszych klas śpiewali piosenki promujące zdrowy styl życia, zaprezentowali ciekawe inscenizacje oraz wiersze o warzywach, oraz własnoręcznie przyrządzone potrawy z warzyw, a także przygotowali z myślą o młodszych kolegach teatrzyk kukiełkowy do wiersza J.Brzechwy „Na straganie”.

Smakując przyrządzone na różne sposoby warzywa i omawiając różnorodne sposoby ich przyrządzania uczniowie utrwalali i poszerzali swą wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania się. Podczas spotkania odbyły się też konkursy plastyczne i wzbudzające wiele emocji zawody sportowe, podczas których nasi wychowankowie uczyli się zdrowej rywalizacji oraz usprawniali się manualnie i ruchowo.

Na zakończenie spotkania odbył się quiz dotyczący wiedzy warzywach. Wykonane podczas spotkania prace plastyczne zostały później ozdobą szkolnego korytarza.

Autor: Zuzanna Dulęba