Spotkania z bajką

W dniu 04.03.2010r. w naszej szkole zorganizowane zostało spotkanie w ramach cyklu Baśniowa kraina marzeń. W trakcie spotkania nasz gość Pani Dorota z Biblioteki Publicznej w Kielcach opowiedziała przepiękną baśń o Zaczarowanej rękawicy do której uczniowie naszej szkoły przygotowali inscenizacje teatralną. W przedstawieniu zostały wykorzystane stroje i rekwizyty wykonane przez uczniów z pomocą nauczycieli.

Spektakl dostarczył uczniom wielu pozytywnych wrażeń i radości. Poprzez kontakt ze sztuką mieli oni możliwość wyrażania swobodnej ekspresji emocji. Podczas prezentacji przedstawienia swoją obecnością zaszczyciły nas Pani Kurator ŚKO Małgorzata Muzoł i Pani Dyrektor Teresa Kmiecik. Panie odwiedziły nas w związku z przygotowaniami do konferencji Kierunki zmian w kształceniu zawodowym oraz kształceniu uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej, która odbędzie się 12 marca 2010r. w WDK w Kielcach.

Po uroczystości odbył się poczęstunek dla gości i wspaniałych aktorów. Przedsięwzięcie jakim jest wystawianie przedstawień przez uczniów to świetny pomysł do wykorzystania w pracy pedagogicznej z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie. Takie wydarzenia zawsze silnie działają na pozytywne emocje dziecka, powodują, że ich pobyt w placówce staje się przyjemniejszy i szczęśliwszy.

Autorzy: K. Duda, E. Kolek, K. Szewczyk, E. Pietrzykowska

Może Ci się również spodoba