REHMED-EXPO 2010

21 kwietnia 2010r, podczas XI Targów Rehabilitacji i Sprzętu Medycznego REHMED-EXPO, odbył się Drużynowy Turniej Boccia , zorganizowany przez Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji START w Kielcach.

Boccia to odmiana starej gry o nazwie bocce. Wymyślili ją rzymscy żołnierze, którzy, stale przesuwając granice cesarstwa, sprawiali, że w bocce grała w końcu cała południowa Europa. Obecnie boccia, a raczej boule, powszechnie kojarzy się z rozgrywkami we Francji, ale w kule gra się już w całej Europie i w Ameryce Płn.

Nasz Ośrodek reprezentowali: Bartłomiej Murzec, Daniel Raczyński, Ireneusz Armata, Marcin Borowski, Arkadiusz Smolarczyk, Michał Michalski. Chłopcy podsumowali turniej krótkim, ale jak wiele mówiącym stwierdzeniem : „Było SUPER”.

22 kwietnia 2010r. ,podczas drugiego dnia targów REHMED-EXPO odbył się IV Dystansowy Bieg Uliczny. Wzięło w nim udział blisko 200 uczestników, których zaskakująco zła pogoda nie była w stanie zniechęcić do udziału w zawodach. Naszą placówkę reprezentowali Daniel Raczyński, Adam Znój, Arkadiusz Smolarczyk i Michał Michalski.

Bieg otworzył Krzysztof Głombowicz – dziennikarz sportowy, od wielu lat współpracujący z redakcją „Spróbujmy razem” w TVP2, a wzięły w nim udział również osoby po transplantacji serca.

W tych zawodach nie ma przegranych, bo wygrywa każdy, kto stawi się na starcie. Każdy uczestnik wyścigu otrzymał pamiątkową nagrodę.

Targom mówimy do zobaczenia… już za rok…
autor: K. Bałchanowska

Może Ci się również spodoba