Piknik Europejski

12 maja 2010 roku w naszej szkole odbył się Piknik Europejski, który został zorganizowany we współpracy z Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej w Kielcach. Konsultant z RCIE poprowadził lekcję europejską z naszymi wychowankami. Zaprezentowany został film, który w ciekawy, przystępny sposób opowiadał o podstawowych zagadnieniach dotyczących Unii Europejskiej. Zdobyte wiadomości uczniowie mogli sprawdzić w przeprowadzonym quizie. Podczas imprezy uczniowie naszej szkoły wyrecytowali wiersze: „Do Europy” i „Katechizm polskiego dziecka”. Podczas pikniku z Łysicy przyleciała do nas Baba Jaga, która zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Przywiozła też wiele ciekawych nagród, które dzieci mogły wygrać w następujących konkursach: Jaka to melodia; wyścigi na miotłach, zabawy muzyczno-ruchowe wg M. Bogdanowicz, wspólny taniec ze wstążkami do piosenki „Europo witaj nam” –metoda Kniessów; zagadki. Największą atrakcją pikniku okazała się zabawa  „Wesoły pociąg do Europy z prezentacją multimedialną”.

Baba Jaga zaprosiła wszystkich chętnych do udziału w konkursie plastycznym polegającym na wykonaniu ciekawą techniką Syriusza-maskotki Unii Europejskiej.

Na pożegnanie każdy uczestnik otrzymał słodka niespodziankę.

Ponieważ impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i rodziców, planujemy organizować Pikniki Europejskie w kolejnych latach.

%%wppa%% %%cover=16%%

autorzy: J. Ławrowska-Kołomyja, E. Pietrzykowska, R. Pawelec

Może Ci się również spodoba