Pielgrzymka

Pielgrzymka do Sanktuariom Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej

Dnia 5.10.2010r odbyła się szkolna pielgrzymka do Sanktuariom Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej. Wzięło w niej udział 30 uczniów naszego Ośrodka wraz z rodzicami.
Pielgrzymi uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej przed cudownym obrazem Matki Bożej Czarniańskiej, wspólnie odmówili różaniec, wysłuchali historii powstania Sanktuarium.
Jak głosi miejscowa legenda na przełomie XVI i XVII wieku Matka Najświętsza objawiła się na krzaku jałowca ludziom wypalającym węgiel drzewny w lesie nad rzeką Czarną. Tam też zbudowano drewnianą kapliczkę, w której umieszczono cudowny obraz.
Pielgrzymka do Sanktuariom Matki Bożej Wychowawczyni zakończyła się spotkaniem integracyjnym. Z Czarnej powróciliśmy wzbogaceni duchowo, pełni niezapomnianych wrażeń.

Organizator: M. Miśkiewicz