Kiermasz wielkanocny

Kiermasz stroików, kartek świątecznych i palm wielkanocnych odbył się 03 kwietnia w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Wszystkie przedmioty wykonane zostały ręcznie przez dzieci i młodzież z naszego Ośrodka. Już po dwóch godzinach sprzedano połowę z blisko 100 prac. Wystawiono je na stolikach tuż obok szatni, tak że każdy wchodzący do muzeum musiał kiermasz zobaczyć. Wśród wystawionych na sprzedaż wyrobów były m.in. baranki wykonane z popcornu i muszelek makaronowych, różne rodzaje pisanek, palmy awangardowe i tradycyjne. Pisanki młodzi plastycy zrobili z wydmuszek, a te największe z innych materiałów. Były też witraże z tematyką religijną i świąteczną. Najwięcej chętnych przyszło po południu, kiedy wybrali się na niedzielny poobiedni spacer. – Największym zainteresowaniem cieszyły się palmy i takie wielkie jaja na podstawce.
Prace naszych podopiecznych mogliśmy pokazać szerszemu gronu mieszkańców Kielc dzięki pomocy Stowarzyszenia „Resorak” pod przewodnictwem Pani Karoliny Smutek.

Więcej na ten temat w: Gazeta.pl Kielce kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,9369872,Kiermasz_wielkanocny__Palmy_wyszly_pierwsze.html

Może Ci się również spodoba