Wizyta w Państwowej Staży Pożarnej

20 maja 2011 roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili Państwową Straż Pożarną przy ulicy Grunwaldzkiej. Nowoczesny, wybudowany niedawno obiekt, dostarczył uczniom niezapomnianych wrażeń. Każdy z nich mógł choć przez chwilę zrealizować swoje marzenia o byciu strażakiem: przymierzyć hełm, posiedzieć za kierownicą wozu strażackiego, ” ugasić pożar”, zwiedzić centrum dowodzenia. Interesującą lekcją była możliwość poznania wyposażenia wozu strażackiego, przeznaczenia poszczególnych narzędzi i sprzętu oraz bezpośredni kontakt ze strażakami, którzy w niezwykle ciekawy i przystępny sposób przedstawili uczniom sekrety swojej pracy. Na zakończenie tej krótkiej, ale interesującej wycieczki uczniowie wyrazili chęć kolejnej wizyty, a uśmiech zadowolenia, który gościł na ich twarzach jest dowodem na to, że pobyt w straży pożarnej na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników piątkowej wyprawy.

Autorzy: E. Pietrzykowska, E. Kolek, D. Markiewicz