III warsztaty twórczości artystycznej w Nadwarciańskim Grodzie

W dniach od 11.10 do 16.10.2011r uczniowie naszego Ośrodka, należący do drużyny Nieprzetartego Szlaku, wzięli udział w III warsztatach twórczości artystycznej dla uczniów szkół i ośrodków specjalnych w większości harcerzy z drużyn NS.  Warsztaty te odbywały się na bazie OSW ZHP „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim. W trakcie zajęć dzieci i młodzież pod okiem zaproszonych artystów poznawali różne techniki plastyczne. Rysowali i malowali samodzielnie przygotowywanymi farbami jesienne obrazy, z drewnianych elementów i kolorowych koralików robili wspaniałą biżuterię i świeczniki, zdobili techniką decoupage pudełka, lustra, podstawki, uczestniczyli w wyprawach plenerowych, zajęciach fotograficznych i teatralnych. Uczestnicy tego warsztatu wybrali się na wycieczkę autokarową do Wrocławia. Tam zwiedzili Stare Miasto i ZOO. Działania artystyczne beneficjentów zakończyła wystawa wszystkich prac wykonanych podczas zajęć. Wystawę uroczyście otworzyła hm. Krystyna Mikita Komendantka OSW ZHP w Załęczu, która podziękowała za pracę artystom prowadzącym zajęcia. Podziwiano prace beneficjentów i wybrano najciekawsze z dzieł na wystawę przygotowywaną na zakończenie projektu. Warsztat zakończył apel podczas którego wręczono upominki, dyplomy a po pożegnalnym kręgu wszyscy pełni wrażeń wrócili do swoich szkół i domów. To były naprawdę wspaniałe warsztaty, które wiele nas nauczyły i pokazały wiele ciekawostek w zakresie twórczości artystycznej.

Opiekunowie:  A. Pacholec,  R. Rzepka