Wystawa w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Święta Bożego narodzenia to magiczny czas. Nikt z nas nie wyobraża sobie Świąt bez pięknie ubranej choinki i udekorowanego różnymi ozdobami domu. W trakcie przygotowań do Świąt chętnie powracamy do bajkowego świata Bożego Narodzenia, który pamiętamy z dzieciństwa.
Nasi uczniowie co roku pod okiem nauczycieli i wychowawców wykonują różne ozdoby świąteczne – te tradycyjne i bardzo nowoczesne. W ty roku mają sposobność zaprezentowania swoich prac na wystawie, którą można będzie oglądać od 06.12.2011r do 30.01.2012r. Są to między innymi choinki tradycyjne łańcuchy, gwiazdy, aniołki, ręcznie malowane bombki, ale także różnego rodzaju choinki wykonane z szyszek, orzechów czy makaronu oraz stroiki.
Autorzy wystawy to dzieci i młodzież z głębszą niepełnosprawnością umysłową uczęszczający do różnych szkół (szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy).