Żyję zdrowo

20 września w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr2 , odbył się festyn rekreacyjno – sportowy, pod hasłem „Żyję zdrowo”.
Przygotowania do festynu rozpoczęto znacznie wcześniej, od ogłoszenia konkursu na plakat o charakterze prozdrowotnym.
I tym razem dzieci i młodzież przygotowali przepiękne plakaty, których wystawa miała miejsce w holu placówki. W tym roku organizatorzy zaproponowali uczestnikom urozmaicony pogram i wiele atrakcji. Każdy, czy to duży, czy to mały, mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Oprócz zabaw przy muzyce, uczniowie mogli wziąć udział w zawodach sportowych, w których do wygrania było wiele ciekawych, a przede wszystkim zdrowych nagród. Wychowankowie, pasjonujący się gotowaniem, przygotowali pod czujnym nauczycieli, sałatkę jarzynową, której smakiem zachwycali się nie tylko ich koleżanki i koledzy, ale także rodzice. Nie można pominąć także części artystycznej, podczas której powstała, wykonana różnorodnymi technikami jedyna w swoim rodzaju praca plastyczna.
Mimo nieciekawej pogody, cała nasza szkolna społeczność, miło, wręcz w rodzinnej atmosferze, spędziła ten czas.
Wszystkim osobom, którzy przyczynili się do organizacji festynu jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Organizator: Katarzyna Bałchanowska