Spoktkania z bajką

Zimowe spotkanie w bibliotece
Nasz Ośrodek od lat współpracuje z Miejską Biblioteka Publiczną Filia Nr 2 W Kielcach przy ulicy Krzemionkowej 1 na Podkarczówce. Nasza wspólna nauka i zabawa rozpoczęła się od akcji Cała Polska Czyta dzieciom. Obecnie spotykamy się regularnie kilka razy w roku albo u nas w szkole albo w siedzibie Biblioteki na wspólnym czytaniu ciekawych opowiadań i wierszy. We wtorek (10 grudnia 2013r.) uczniowie na kolejnym spotkaniu wysłuchali wierszy Agnieszki Frączek. Bardzo spodobał im się szczególnie jeden pt: Bałwanek i do niego wykonali ciekawe ilustracje z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. Spędzili milo czas w Bibliotece i po powrocie do szkoły wykonali wystawę swoich bałwankowych prac. Na pewno spotkamy się niedługo z naszymi miłymi Paniami żeby wręczyć im wykonany własnoręcznie stroik i złożyć życzenia na ŚWIĘTA Bożego Narodzenia.

Opiekunowie: Małgorzata Zięcik-Czarny,Małgorzata Maj,Elżbieta Kolek

Żegnamy jesień spotkaniem z wierszem J. Brzechwy Na straganie

Na pożegnanie jesieni (21 listopada 2012r.) wspólnie z Panią Dorotą, która pracuje w bibliotece publicznej na Podkarczówce – przyjacielem dzieci i książek – przygotowaliśmy krótką inscenizację wiersza J.Brzechwy Na straganie. Podczas gdy pani Dorota czytała treść wiersza, dzieci poruszały kartonikami przedstawiającymi warzywa występujące w wierszu. Uczniowie z pomocą nauczycieli wykonali kartonikowe kukiełki warzyw. Po zakończeniu inscenizacji odbyły się również konkursy i zabawy ruchowe, między innymi konkurs z wykorzystaniem worka Seguina, konkurs plastyczny: „Pokoloruj ulubione warzywa”. Nasze spotkanie zakończyliśmy wspólną zabawą przy piosence „Na marchewki urodziny”.

Organizatorzy spotkania: P. Kędziora, K. Szewczyk E. Kolek, K. Pieczara, K. Duda

W zaprzyjaźnionej miejskiej bibliotece

Przedszkolaki i wychowankowie z zespołu rewalidacyjno-wychowawczego 18.04.2012r. odwiedzili Bibliotekę Publiczną – Filię Nr 2 w Kielcach. Pani Dorota czytała dzieciom wybrane wiersze i opowiadania o tematyce wiosennej. Nasi podopieczni bardzo chętnie kolorowali obrazy konturowe, oglądali kolorowe czasopisma i książki, bawili się w kąciku zabaw. Wszyscy bardzo zadowoleni wróciliśmy do Ośrodka.

Opiekunowie: K. Szewczyk, K. Pieczara, K. Duda

„O Rybaku i Złotej Rybce”

Czy aby na pewno rybka, złota rybka, może spełniać życzenia? Dowiedzieliśmy się, że złota rybka spełnia życzenia, a właściwie zachcianki żony rybaka.
Ale czy te życzenia sprawiły, że pani była szczęśliwa, a pokorny rybak zadowolony?
Przekonaliśmy się, że wszelkie dobrodziejstwa materialne – błyskotki, futra, dom nie uczyniły szczęśliwej żony rybaka i jego samego. Tak naprawdę, ważne jest, by dobre serce i pogoda ducha towarzyszyły każdego dnia nie tylko rybakowi i jego żonie, ale każdemu nas.
Zapewne wówczas będziemy szczęśliwi.
Dobre serce, uśmiech, pomocna dłoń nic nie kosztuje, a można nimi obdarowywać. Można sprawić, że ktoś poczuje się lepiej, poczuje się szczęśliwy. A rzeczy materialne będą jedynie dopełnieniem szczęścia. Po obejrzeniu bajki O rybaku i złotej rybce jesteśmy tego pewni.

Opracowała: J. Gryboś

„Cała Polska czyta dzieciom” – spotkanie w Bibliotece

W dniu 15 marca 2011r. klasa II Szkoły Podstawowej gościła w Bibliotece Publicznej – Filii Nr 2 w Kielcach. Uczniowie mogli zapoznać się z wyglądem, funkcjonowaniem i wyposażeniem Biblioteki oraz czytelni. Podczas spotkania Pani Bibliotekarka zaprezentowała dzieciom baśń „O Szewczyku Dratewce” wzbogaconą licznymi ilustracjami. Chłopcy oprócz zapoznania się z treścią lektury kolorowali obrazki tematyczne i samodzielnie przygotowali wystawę swoich prac. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie i miłą współpracę.

Opiekun E. Kolek

W dniu 26.01.2011r. w naszej szkole zorganizowane zostało spotkanie z cyklu „Zimowe spotkania z bajką”. W ramach którego nasz gość Pani Dorota z Biblioteki Publicznej w Kielcach przedstawiła przepiękne opowiadanie pt. „Na saneczkach”. Wystąpienie zostało wzbogacone ilustracjami obrazującymi treść utworu.

Inscenizacja dostarczyła uczniom wielu pozytywnych wrażeń i radości. Poprzez kontakt ze sztuką mieli oni możliwość wyrażania swobodnej ekspresji emocji.

Takie wydarzenia zawsze silnie działają na pozytywne emocje dziecka, powodują, że ich pobyt w placówce staje się przyjemniejszy i szczęśliwszy, czego dowodem było zaangażowanie się dzieci w zabawy i quizy związane tematycznie z opowiadaniem.

Organizatorzy: E. Pietrzykowska, E. Kolek, K. Duda, P. Kędziora.