Pola Nadziei 2014

Żonkil

Uczniowie przygotowali różnorodne ozdoby wielkanocne i wiosenne, które zostały sprzedane na aukcji w Kościele pw. W. Pallotiego w Kielcach. Zebrana kwota została przekazana na potrzeby hospicjum. Prace wykonali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: K. Bałchanowskiej,
K. Cynowskiej, M. Czerwińskiej, E. Pachockiej-Sobczak, A. Pacholec, E. Pietrzykowskiej
i K. Szewczyk

W naszej placówce, 10 kwietnia 2014r. odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielami Caritas Diecezji Kieleckiej w ramach projektu „Pola Nadziei 2014”
Uczniowie zapoznali się z historią akcji i jej przesłaniem uczestniczyli w wiosennych zabawach i konkursach, które przygotowały i poprowadziły Agnieszka Pacholec i Jolanta Gryboś. Rozstrzygnięty i nagrodzony został również wewnątrzszkolny konkurs plastyczny „Moje żonkile”.

Żonkil jest międzynarodowym symbolem nadziei, przypomina nam o ludziach cierpiących, oczekujących towarzystwa w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.
„Pola Nadziei” są programem, który został stworzony przez Organizację Charytatywną Marię Curie Concer Care w Wielkiej Brytanii. Ideą programu jest pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów a także edukację i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka.
Świętokrzyską edycję „Pól Nadziei” na jesieni 2013r. rozpoczęło przedstawienie pt. „Oskar i Pani Róża”, po którym wolontariusze zasadzili setki żonkili w Kielcach, które wiosną będą rozdawane podczas zbiórek datków na rzecz osób terminalnie chorych.
Celem akcji jest uświadomienie mieszkańcom Kielc jak ważne jest zapewnienie opieki nieuleczalnie chorym.
Zebrane pieniądze w Diecezji Kieleckiej zostaną przeznaczone na budowę hospicjum stacjonarnego i jego wyposażenie na Czarnowie.
Nasza Placówka włączyła się do tej ogólnopolskiej kampanii biorąc udział w konkursach:
– Diecezjalny konkurs plastyczny „Pola żonkilem malowane”
– Diecezjalny konkurs fotograficzny „Uchwycić to, co nieuchwytne-życie największą wartością”

Organizatorzy: M. Miśkiewicz, E. Pachocka-Sobczak, K. Cynowska