Inauguracja kampanii Pola Nadziei

7.10.2014 r.(wtorek) przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w inauguracji kampanii „Pola Nadziei” 2014/2015 organizowanej przez kielecki Caritas.

Celem nadrzędnym akcji jest propagowanie postaw otwartych na cierpienia drugiego człowieka, zachęcanie dzieci i młodzieży do angażowania się w pomoc dla ludzi cierpiących oraz edukacja dotycząca metod pracy z osobami nieuleczalnie chorymi.

Nie mniej ważnym celem jest również zbieranie ofiar i darów dla hospicjum. W tej edycji zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone na wykończenie budynku, zakup odpowiedniego wyposażenia oraz wydatki związane z rozpoczęciem działalności pierwszego w Kielcach stacjonarnego Hospicjum im. bł. Matki Teresy z Kalkuty.

Tak jak poprzedniej jesieni, i w tym roku na uprzednio przygotowanych grządkach w ogrodzie szkolnym zostały posadzone cebulki żonkili, które po zakwitnięciu wiosną zostaną przekazane darczyńcom „Pól Nadziei”

Opiekunowie: M. Miśkiewicz, E. Pachocka-Sobczak