Pomoc dzieciom w Sudanie

Lalki

Nasza szkoła wzięła udział w światowym projekcie UNICEF: WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. W ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-pomocowej. Celem kampanii było pokazanie że pomaganie innym jest przyjemne i pożyteczne poprzez zebranie środków na pomoc dzieciom w Sudanie Południowym. Zebrane pieniądze umożliwiły zaszczepienie dzieci przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym pozwoliły na uratowanie im życia. Udział w akcji polegał na uszyciu charytatywnej laleczki i ubranie jej w sposób odpowiadający kulturze wybranego kraju. Dzieci uszyły ze swoimi opiekunami (oddział przedszkolny, klasa I i IV Szkoła Podstawowa, klasa III Przysposabiająca do Pracy oraz Internat) pięć lalek różnych narodowości bardzo ładnych i kolorowych. Następnie pieniądze uzyskane z ich sprzedaży wysłały na konto UNICEF dla dzieci z Sudanu. Jesteśmy dumni z naszych uczniów że mają ogromne serca pomagające innym.
Opracowanie: M. Maj

Może Ci się również spodoba