Spotkania ze sztuką 2015/2016

%%wppa%% %%cover=119%%

Uczniowie naszej Placówki oprócz zajęć obowiązkowych cyklicznie uczestniczą także w różnorodnych imprezach i spotkaniach, między innymi korzystają z dostępnych im dóbr kultury. Kilka z nich przedstawiamy w formie słownej i fotograficznej.

W styczniu mieli możliwość uczestniczyć w wielu atrakcyjnych spotkaniach artystycznych

Tylko w ciągu jednego tygodnia uczestniczyliśmy:
We środę 13.01.2016r. gościliśmy dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 14 im. M. Kownackiej w Kielcach. Przedszkolaki przebrane w barwne stroje recytowali, tańczyli i śpiewali kolędy. Dziękujemy małym „aktorom” za zaangażowanie i piękne przedstawienie jasełkowe.
Wieczorem natomiast nasi wychowankowie uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. celebrowanej przez ks biskupa M. Florczyka, po której wspólnie z Ks. Biskupem, zespołem Uśmiech i zaproszonymi gośćmi śpiewali kolędy w WDK w Kielcach.

W czwartek 14 stycznia, młodsi uczniowie uczestniczyli w koncercie Filharmonii Świętokrzyskiej, na którym mieli okazję posłuchać utworów na saksofon, gitarę czy fortepian, natomiast uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy pojechali na Uniwersytet Jana Kochanowskiego, gdzie obejrzeli spektakl muzyczny w wykonaniu Integracyjnego Zespołu Pieśni i Tańca Mazowiacy z Warszawy Listy do Świętego Mikołaja

W piątek 15 stycznia na powitanie Roku 2016 uczniowie wspólnie z Elżbietą Kolek i Katarzyną Pieczarą oraz Panią Moniką
z Miejskiej Biblioteki Publicznej Nr 2 w Kielcach przygotowali inscenizację utworu A. Frączek pt. ”Proszę Państwa oto Rok”. Nasi uczniowie wraz z Panią Kasią Pieczarą, z zaangażowaniem przedstawiali kolejne miesiące roku. Wychowankowie recytując wiersz prezentowali przygotowane przez siebie rekwizyty nawiązujące do jego treści. W dalszej części spotkania Pani Monika przeczytała opowiadanie pt. „Noworoczne postanowienia”, co zainspirowało uczniów do wyrażania własnych wypowiedzi na ten temat. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze i mamy nadzieję, że pozytywnie rozpoczęliśmy Nowy Rok 2016.
Z niecierpliwością czekamy na następne spotkania.


Cykliczne spotkania

SSZ

W Ośrodku uczestniczymy również w comiesięcznych spotkaniach z Filharmonią Świętokrzyską, podczas których mamy możliwość obcować z muzyka poważną na żywo, poznawać instrumenty muzyczne, słuchać ciekawych informacji o kompozytorach, muzyce i instrumentach. Czasami możemy spróbować zagrać na akordeonie lub wiolonczeli.

Wszyscy uczniowie Ośrodka cyklicznie wyjeżdżają do Teatru Lalki i Aktora KUBUŚ na różnego rodzaju spektakle. Ostatnio, w listopadzie mieli okazję zobaczyć przedstawienie pt. Przygody Koziołka Matołka, przyjrzeć się z bliska lalkom i kukiełkom, porozmawiać z aktorami.

Opiekunowie: M. Czerwińska, E. Pachocka-Sobczak

Uczniowie naszej placówki 5 listopada wybrali się do kina Moskwa na film pt. „Miś Paddington”. Miś Paddington pochodzi z głębokiego lasu, jest bardziej kulturalny niż większość mieszkańców jednej z największych stolic w Europie. Mówi „Proszę”, „Dziękuję”, kłania się nisko przechodniom i chętnie rozmawia o pogodzie.
Dobrego wychowania Paddington nauczył się już w peruwiańskiej głuszy, do której dawno temu dotarł pewien brytyjski podróżnik. Zaskoczony łagodnym usposobieniem niedźwiedzi, mężczyzna opowiedział im o swojej kulturze i złożył propozycję wyjazdu do Londynu.
Oczywiście, wyobrażenia na temat cywilizowanego świata dalekie są od rzeczywistości, ludzie nie są dla siebie ani serdeczni, ani czuli. Miś ma jednak to szczęście, że spotyka na swojej drodze rodzinę Brownów. Zachęcamy do obejrzenia filmowych przygód Misia Paddingtona. Wyjście do kina bardzo się wszystkim podobało, czekamy na następne.

Organizator: B. Zagródka

W dniu 20 listopada 2015r. naszą szkołę odwiedzili uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej nr 31 w Kielcach
i przedstawili nam inscenizację zatytułowaną „Jak babcia szykowała się do nieba”. Nawiązywała ona w swojej tematyce do uroczystości Święta Zmarłych.

Opiekun: M. Miśkiewicz

W dn. 17.11.2015r. w naszej szkole odbyło się „Jesienne spotkanie” z udziałem Pani Moniki z Miejskiej Biblioteki Publicznej Nr 2 w Kielcach. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowieści „O jesiennym szalu” wzbogaconej ilustracjami oraz zagadkami o tematyce jesiennej. Grupa młodzieży zapoznała się z książką pt. „Puszek z wiewiórczej rodziny”, nawiązującej do zmian i przygotowań w przyrodzie do zimy. Spotkanie przyniosło wszystkim uczestnikom dużo pozytywnych emocji, zainspirowało uczniów do spontanicznych wypowiedzi i swobodnych rozmów dotyczących poruszanej tematyki.
Z niecierpliwością czekamy na następne spotkania.
organizatorzy: E.Kolek, K.Pieczara

Może Ci się również spodoba