Kraków – miasto królów, smoka i zaczarowanych gołębi

Wawel, Rynek, Kościół Mariacki, Sukiennice i oczywiście smok wawelski to odwieczne symbole Krakowa. W czwartek 16.06.2016r. uczniowie, ich opiekunowie oraz pracownicy naszego ośrodka mogli poczuć magię Krakowa.
Zwiedziliśmy Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Łagiewnikach, wzięliśmy udział we mszy św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, wysłuchaliśmy prelekcji o świętej Faustynie Kowalskiej i powstaniu obrazu „Jezu ufam Tobie”. Następnie udaliśmy się zwiedzać zabytkowe Stare Miasto. Spod Wawelu ruszyliśmy klimatycznymi uliczkami najpierw do kościoła św. Franciszka z Asyżu i słynnego „okna papieskiego” na ulicę Franciszkańskiej 3. Na rynku wysłuchaliśmy hejnał z Wieży Mariackiej. Pod Bramą Floriańską nasza młodzież tańczyła oberki i śpiewała ludowe przyśpiewki z zespołem ulicznych krakowskich grajków. Jak zawsze towarzyszył nam niezmordowany ks. Stanisław Jóźwik. Wrażeń było co nie miara. Dziękujemy wszystkim za miłe towarzystwo i do zobaczenia na kolejnej szkolnej wycieczce.

Organizatorzy: Małgorzata Miśkiewicz, Ewelina Pachocka-Sobczak, Agnieszka Pacholec