VI Festyn rodzinny

W piątek 10.06.2016r w SOSW Nr 2 w Kielcach odbył się VI Festyn Rodzinny, którego celem była integracja uczniów i ich rodzin ze środowiskiem szkolnym. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności przygotowując z okazji Dnia Matki i Ojca inscenizację słowno-muzyczną. Swoje umiejętności taneczno-wokalne mieli okazję zaprezentować podczas konkursu „Twoja twarz brzmi znajomo”, gdzie wcielali się w rolę znanych i lubianych piosenkarzy i zespołów. Nauczyciele natomiast zaśpiewali dla swoich podopiecznych piosenkę Majki Jeżowskiej pt. „Dłonie”.
Gościliśmy również młodzież z zaprzyjaźnionego Gimnazjum Masłowie wraz z Panią Dyrektor Iloną Niebudek. Było to ostatnie ze spotkań integracyjnych w tym roku szkolnym w ramach projektu Uczymy się żyć razem.
We wspólnej zabawie wzięła również udział Pani Joanna Winiarska radna miasta Kielce oraz studenci UJK wydziału pedagogicznego w Kielcach.
Dzięki uprzejmości Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa i Transportu Medycznego w Kielcach uczestnicy Festynu zapoznali się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Uroczystość uświetniło „Wesołe miasteczko” udostępnione przez Firmę „Bartek” Pana Andrzeja Durlika. Pragnienie gasiła woda sodowa przygotowywana przez pracowników Wodociągów Kieleckich. Przekonywali oni o wartościach zdrowotnych picia wody.
Dzięki licznym sponsorom, którzy od wielu lat wspierają nasze działania, uczniowie mogli skosztować wyrobów cukierniczych oraz smacznych kiełbasek z grilla, pizzy i innych smakołyków.
Szczególne podziękowania:
Firmie „Bartek”; Firmie MAS-POL Państwa Kumańskich; AWEX sp.j., Wodociągom Kieleckim; Piekarni G. Kosińska; Cukierni „Szarlotka”; Pizzerii „Chatka”; Firmie Przetwórstwo mięsa „Zychowicz”; Wytwórni wędlin „Szuster” Wytwórczej Spółdzielni Pracy „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem”; Stadninie koni „Stangret”; Firmie PUH An-Mar; Firmie Mix- lakiery; Firmie ZAIKS; Świętokrzyskiemu Centrum Ratownictwa i Transportu Medycznego; Piekarni „Złoty Kłos”;Firmie MAKRO; Firmie KFC oraz Pani Joannie Winiarskiej radnej miasta Kielce

Patronem medialnym imprezy było Echo Dnia.