Fizyka dla smyka i prawdziwy czarodziej

W dniu 15.03.2018r. gościliśmy w naszej szkole, w ramach projektu „Fizyka dla smyka,” prawdziwego czarodzieja. Dzięki różnym ciekawym eksperymentom mogliśmy na własne oczy zobaczyć wiele „czarodziejskich” zjawisk, jak np. woda kapiąca do góry, czy zatrzymane w ruchu krople wody wypływające z kranu- fantastyczne złudzenia optyczne w świetle stroboskopowym. Widzieliśmy szaszłyki z balona oraz zaczarowany, nie pękający balon podgrzewany nad ogniem.
Po każdym zaskakującym eksperymencie nasz czarodziej wyjaśniał uczniom, na czym polegała jego „czarodziejska” sztuczka. Okazało się, że wszystko, co widzieliśmy oparte było na prawach fizyki, które nasz gość w sposób bardzo przystępny starał się przybliżyć zaciekawionym dzieciom.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z naszym czarodziejem.