OBCHODY 100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

100 lat niepodległej Polski, 100 kotylionów niepodległościowych, symbole narodowe i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych – tak uczciliśmy nasze wielkie narodowe święto.
Uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne, dyrekcja naszej placówki i zaproszeni goście, uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 11.00 w uroczystej i podniosłej atmosferze wykonaliśmy Hymn Narodowy Polski – „Mazurek Dąbrowskiego”, a młodzież ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy przedstawiła historię dochodzenia naszego kraju do wolności. Następnie wspólnie zaśpiewaliśmy wiele znanych pieśni patriotycznych.
Zaangażowanie, gorące serca i śpiew wydobywający się ze wszystkich zgromadzonych na sali gardeł, dawały nam poczucie narodowej jedności i były wyrazem naszej miłości do Ojczyzny. Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest dla każdego Polaka bardzo znacząca, sprawia że jeszcze mocniej identyfikujemy się z naszym krajem i to bez względu na wiek, przekonania czy stopień sprawności.
Opracował: Tobiasz Sut
Zdjęcia: Karolina Sut, Krzysztof Maj, Emilia Wróblewska