SZEROKA PERSPEKTYWA

Wczoraj uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy gościli w bardzo ciekawym miejscu – pralni wodnej NEMO, prowadzonej przez Zakład Aktywności Zawodowej (ZAZ Kielce). Dziś na korytarzach naszej szkoły da się słyszeć rozmowy młodzieży, która nadal jest pod wrażeniem tego miejsca i ludzi w nim pracujących. Niektórym z uczniów tak bardzo zmieniła się perspektywa, że zobaczyli pralnię nie tylko jako miejsce, w którym perfekcyjnie można wyprać odzież, bieliznę stołową czy pościel, ale zaczęli patrzeć na pralnię jako miejsce, w którym w przyszłości chcieliby podjąć pracę.
Tym bardziej cieszymy się na perspektywę dalszej współpracy z ZAZ Kielcei organizację kolejnych spotkań już w ramach praktyk zawodowych i prowadzenia przysposobienia do pracy w naturalnym środowisku. Jak się okazuje warto poznawać nowe miejsca i nowych ludzi, bo mogą one wzbogacić nas o cenne doświadczenia, umiejętności i poszerzać nasze spojrzenie na możliwości jakie daje nam otoczenie. Na pewno przyda się to w dorosłym życiu 😊
Organizatorzy:
Anna Błońska, Tobiasz Sut