INTEGRACYJNE SPOTKANIE W MASŁOWIE

W poniedziałkowe, upalne przedpołudnie 3 czerwca 2019 r. na lotnisku w Masłowie odbyły się XIII Spotkania Integracyjne Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych z Województwa Świętokrzyskiego i Diecezji Kieleckiej.
Biskup Marian Florczyk, inicjator spotkania w pięknej homilii nawiązywał do słów św. Jana Pawła II, który 28 lat temu odprawiał mszę świętą na lotnisku w Masłowie. Tegorocznemu spotkaniu przyświecało hasło: „Człowieka trzeba mierzyć miarą serca”.
Już po raz 13. do Masłowa zjechały się dzieci i młodzież z niepełnosprawnością, z różnych zakątków województwa świętokrzyskiego. Spotkania odbywają się co roku z inicjatywy biskupa Mariana Florczyka. Papież Jan Paweł II odwiedził Kielce tylko raz, 3 czerwca 1991 roku podczas IV pielgrzymki do Polski.
Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się od złożenia kwiatów przed pomnikiem św. Jana Pawła przez delegację samorządowców. Biskup Marian Florczyk w poruszającej homilii mówił o znaczeniu niepełnosprawności w kontekście wyzwań w radzeniu sobie z codziennymi problemami. Nie zabrakło również nawiązań do nauki św. Jana Pawła II, który wielokrotnie dawał wyraz swojego niezwykłego szacunku dla osób niepełnosprawnych. Po modlitwie przed sceną spotkali się przedstawiciele placówek, którzy zaprezentowali swoje pięknie wykonane prace przedstawiające serca. Każda z reprezentacji otrzymała wielką maskotkę w podziękowaniu za udział w spotkaniach.
Opiekunowie: Małgorzata Miśkiewicz, Zuzanna Dulęba, Łucja Niewadzi.
Łucja Niewadzi

 

Może Ci się również spodoba