WIZYTA PIERWSZEJ DAMY W NASZYM OŚRODKU

Zgadnijcie jaki znamienity Gość odwiedził wczoraj nasz Ośrodek? Tak wzrok Was nie myli, była to sama Pani Prezydentowa Agata Kornhauser – Duda. Do ostatniej chwili nie wierzyliśmy, że Pierwsza Dama przyjmie nasze zaproszenie i przyjedzie specjalnie do Kielc, aby się z nami spotkać, ale to wydarzyło się naprawdę!
Około południa pani dyrektor Kazimiera Nowak w asyście uczniów powitała Panią Prezydentową w murach naszej placówki. Następnie młodzież zaprezentowała przygotowany wcześniej układ taneczno – muzyczny. Po serdecznym odbiorze występu uczniów przez Panią Prezydentową, cały bieg wydarzeń wymknął się spod ustalonego scenariusza. Młodzież z całym zaangażowaniem i wrodzoną spontanicznością, oprowadziła znamienitego Gościa po naszym Ośrodku rozmawiając o swoich pasjach, ulubionych zajęciach, słuchaniu muzyki, kulinariach, a nawet sadze „Gwiezdne wojny”. Pani Prezydentowa Agata Kornhauser – Duda ze znakomitym skutkiem wzięła czynny udział w zajęciach plastycznych malowania majowej łąki i rękodzielniczych, w czasie których wykonała z młodzieżą piękną glinianą broszkę. Była również okazja do rozmów z rodzicami, nauczycielami i pracownikami Ośrodka, a nawet znalazł się czas na taniec podczas krótkiej dyskoteki szkolnej.
Wrażenia nie do zapomnienia… Wystarczy trochę empatii, pogody ducha, miłego usposobienia, wrażliwości i znikają wszelkie bariery, nawet jeśli w spotkaniu uczestniczy Pierwsza Dama Rzeczpospolitej Polskiej i niepełnosprawne intelektualnie dzieci z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kielcach…
Serdecznie dziękujemy Pani Prezydentowej za tak miłe spotkanie!
Opracowanie i zdjęcia:
Tobiasz Sut