WAKACJE NA KAJAKACH

W dniach 19.08-27.08.2019 roku uczniowie naszej placówki przebywali na letnim obozie sportowym w miejscowości Ostrów Mausz. Malowniczo położone jezioro Mausz, zwane „Małym Morzem Kaszubskim”, to miejsce, które spodoba się tym, którzy lubią ciszę, piękne widoki i kąpiel w czystej wodzie. Urozmaicona linia brzegowa sprzyja spacerom i podziwianiu jeziora z kajaka czy żaglówki. Zaciszna okolica, daleko od miasta- to idealne miejsce na spokojne wakacje.

Uczestnicy obozu zostali zakwaterowani w Ośrodku Rehabilitacyjno-Sportowym „SZANSA-START GDAŃSK”, gdzie mieli zapewnione wyżywienie oraz możliwość korzystania z obiektów sportowych. Obóz mógł się odbyć dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki, za pośrednictwem Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START”.
Pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorsko-trenerskiej, nasi uczniowie mogli uczestniczyć w zajęciach sportowo- rekreacyjnych, takich jak: tenis stołowy, lekka atletyka, unihokej, siatkówka, piłka nożna, boccia, sporty wodne, tenis ziemny, jazda konna a także kajaki.

Jak się okazało miłośników kajakarstwa, nie brakowało. Kajaki to wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu nad wodą- gwarantowana zabawa i moc wrażeń.
Dodatkową atrakcję stanowiła wycieczka do krainy wydm w Łebie, gdzie niektórzy uczniowie mieli szansę pierwszy raz zobaczyć polskie wybrzeże i zanurzyć stopy w Morzu Bałtyckim.
Gdy dopadało zmęczenie po treningach, pomagały masaże i rehabilitacja, aby nie zabrakło sił i energii na kolejne dni.

Atmosfera na obozie była wyśmienita. Były tańce, wspólne śpiewanie pod gwiazdami, pieczenie kiełbasek przy ognisku. Na zakończenie wyjazdu odbyła się pożegnalna dyskoteka. Wszyscy zadowoleni, w dobrych nastrojach i pełni sił powrócili do domów.

Opracowanie i zdjęcia: Łucja Niewadzi

 

Może Ci się również spodoba