SEGREGUJEMY ODPADY

Segregujemy odpady w szkole i… w domu?

Jeszcze parę tygodni temu chodziliśmy w ciepłych kurtkach, a lekcje odbywały się szkole. Już od paru lat wszyscy uczniowie i pracownicy Ośrodka są zaangażowani w „selektywną zbiórkę odpadów”. Co to znaczy? W naszej szkole dbamy segregujemy śmieci. Dbamy o czyste środowisko. Uczymy się odzyskiwania śmieci, które można ponownie wykorzystać.

W naszej szkole wszystkie odpady dzielimy i wrzucamy do odpowiednich pojemników. Do pojemnika żółtego wrzucamy odpady wykonane z plastiku, folii lub metalu. Pojemnik niebieski służy do składowania papieru. Do pojemnika zielonego wkładamy przedmioty ze szkła. Natomiast w brązowym przechowujemy resztki warzyw, owoców i roślin. Czarny pojemnik służy jako magazyn odpadów zmieszanych – chusteczek higienicznych, resztek jedzenia, brudnych folii i papieru itp.

Dodatkowo pod okiem pani Anny Błońskiej, w naszym Ośrodku zbieraliśmy makulaturę i karton. Dzięki temu parę razy jechaliśmy szkolnym busem na skup makulatury. Aby pomagać osobom w potrzebie, zbieraliśmy nakrętki z plastikowych butelek. Natomiast zbierając zużyte baterie, pomagaliśmy chronić nasze środowisko przed niebezpiecznymi zanieczyszczeniami.

Tak radziliśmy sobie ze śmieciami w szkole. A jak radzicie sobie z tym problemem u siebie? Segregujecie odpady? Może to jest dobry pomysł na zajęcia w domu podczas kwarantanny?

Opracowanie:
Tobiasz Sut

Może Ci się również spodoba