Otoczenie

Budynek Ośrodka w 2018 roku został całkowicie przebudowany. Wymieniono okna i drzwi, wykonano termomodernizację. Całość zaadaptowano dla potrzeb osób niepełnosprawnych.  Duży parking, bezpieczny podjazd do wejścia, niezależne wyjścia z klas na plac zabaw dla dzieci, to tylko niewielka część z udogodnień jakie powstały aby służyć naszym podopiecznym i ich rodzicom. Całość jest teraz spójna kolorystycznie i niezwykle estetyczna.
Otoczenie budynku w większości stanowią tereny zielone. Duża ilość drzew, krzewów i roślin kwitnących tworzy wyjątkowy klimat i sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Są miejsca do odpoczynku i zabaw ruchowych. To tu organizowane są zajęcia z hipoterapii, imprezy okolicznościowe oraz integracyjne. Teren na bieżąco jest aranżowany i z roku na rok zmienia swoje oblicze.
Atutem położenia Ośrodka jest bezpośrednie sąsiedztwo Rezerwatu Karczówka. O samym rezerwacie, jego niewątpliwych urokach i walorach krajobrazowo – wycieczkowych możecie Państwo przeczytać tutaj. Teren ten daje nie tylko możliwość zapoznania podopiecznych z przyrodą i jej walorami , ale i pozwala wykorzystywać jego bliskość w toku zajęć dydaktycznych. Częste spacery sprzyjają też prawidłowemu rozwojowi fizycznemu.