Festyn sportowy „Pożegnanie Lata”

Dn. 22 września 2009 r. w naszej placówce odbył się festyn sportowy „Pożegnanie Lata.” Wychowankowie szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy oraz najmłodsze pociechy z przedszkola, wspólnie z nauczycielami i studentami Uniwersytetu im. J.Kochanowskiego w Kielcach, uczestniczyli w wielu różnorodnych konkurencjach sportowych.

Uczniowie mogli popisać się swoją zwinnością, szybkością, siłą, skocznością i celnością podczas wykonywania różnorodnych zadań sportowych i ćwiczeń na świeżym powietrzu. Przygotowane przez wychowawców klas stanowiska do sportowej rywalizacji były oblegane przez chętnych do zabawy wychowanków.

Największym powodzeniem u starszych chłopców cieszyła się konkurencja przeciągania liny. Najmłodsi preferowali rzuty woreczkami do celu i na odległość.

Wesołe zabawy na świeżym powietrzu zakończyła dyskoteka, po której miał miejsce słodki poczęstunek na szkolnej stołówce. Na pamiątkę spotkania uczestnicy sportowych rywalizacji dostali okolicznościowe dyplomy.

Autor: Z. Dulęba

Może Ci się również spodoba