Jesienne kryształowe wiadomości z tornistra

%%wppa%% %%cover=23%%
Jesień za oknem rozgościła się już na dobre. Również w naszej szkolnej redakcji dominują jesienne, ale bynajmniej nie smutne nastroje. Po kilku tygodniach wyczerpującej pracy ukazał się kolejny numer naszej szkolnej gazetki, a w nim dużo nowości.

Oprócz wierszy i opowiadań o tematyce jesiennej znaleźć tu można ciekawy wywiad z Panią Jesienią przeprowadzony przez uczniów kl IIg oraz pierwsze próby pracy z komputerem, które zaowocowały dwoma wierszami. Dużym zaskoczeniem jest powieść w odcinkach pt.” Radości i troski rodziny Wesołków” autorstwa Anny Bieleckiej, uczennicy kl. IIb przysposabiającej do pracy. W tym numerze gazetki ukazało się 8 pierwszych rozdziałów, kolejne zamieszczane będą wraz z nowymi wydaniami gazetki. Autorka przewiduje wiele nowych wątków, równie ciekawych i trzymających w napięciu.

Swoje miejsce znalazł też w gazetce kącik kulinarny, a w nim sprawdzone przepisy na smaczne, zdrowe i nieskom- plikowane potrawy z jesiennej spiżarni.

Sympatyków talentów plastycznych naszych uczniów odsyłamy do działu artystycznego, gdzie jak zwykle zamieściliśmy kilka przykładowych prac, które pokazują, że jesień nie musi być smutna.
Zamieściliśmy też kilka propozycji na miłe spędzenie długich, jesiennych wieczorów, które mogą stanowić inspirację do ciekawego i niekonwencjonalnego wykorzystania skarbów oferowanych przez jesień.

Życzymy miłej lektury. Pozdrawiamy – zespół redakcyjny.

Opiekun: D. Markiewicz

Może Ci się również spodoba