Lekcja wychowania patriotycznego na Bukówce

Dnia 24 listopada 2011r. z inicjatywy Pani Małgorzaty Miśkiewicz uczniowie naszego Ośrodka wzięli udział w „Lekcji patriotycznej” w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Ośrodek ten mieści się na terenie jednostki wojskowej na Bukówce.
Spotkanie historyczno-patriotyczne dotyczyło tradycji walk niepodległościowych na terenie Kielecczyzny w latach 1914–1945. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia barw, symboli narodowych, mundurów wojskowych oraz jak zmieniały się one na przestrzeni lat.
Organizatorzy prowadzący spotkanie: Pan R. Mazur oraz Pan M. Kowalski (Ułani Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. XIII Pułku Ułanów Wileńskich) doskonale nawiązali kontakt z uczniami, jednocześnie zapoznając ich z historią pułku. Wielką atrakcją była możliwość przymierzenia czapek, mundurów oraz wyposażenia żołnierza. Trzeba przyznać, że nasi chłopcy prezentowali się doskonalę. Wycieczka była bardzo ciekawa, a wszystkim dopisywały dobre humory.

Autor: A. Pańtak