Jarmark Bożonarodzeniowy

Od 14 do 23 grudnia na kieleckim Rynku odbywać się będzie Jarmark Bożonarodzeniowy. Na kiermaszu będzie można zapoznać się m.in. z szeroką ofertą regionalnych wyrobów i przedmiotów użytkowych oraz artystycznych i naturalnych produktów spożywczych, a także asortymentu o charakterze świątecznym.

14 i 16 grudnia na kiermaszu będą również wystawione do sprzedaży ozdoby świąteczne oraz wyroby kulinarne wykonane przez naszych uczniów i nauczycieli.

W dniach 15-16 grudnia temu przedsięwzięciu będzie towarzyszył bogaty program artystyczny przygotowany przez Młodzieżowy Dom Kultury, Dom Kultury „Zameczek”, Teatr Lalki Aktora „Kubuś”, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe oraz zespoły śpiewacze z ościennych gmin.
W niedzielę, 16 grudnia zaprosimy wszystkich mieszkańców do wspólnego kolędowania. Śpiewnik, który przygotują Chór „Fermata” oraz Stowarzyszenie „A nam się chce”, będzie pamiątką ze spotkania, a także pomocą podczas rodzinnego kolędowaniu przy wigilijnym stole. Na scenie będą odbywały się także konkursy z nagrodami. Podczas Jarmarku instruktorzy z Młodzieżowego Domu Kultury, aktorzy Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”, pracownicy Muzeum Zabawek i Zabawy oraz uczniowie i nauczyciele z V L.O., poprowadzą warsztaty dla dzieci, tematycznie związane ze świętami. Warsztaty odbędą się w specjalnym, ogrzewanym namiocie. Rodzice, robiący zakupy na straganach, będą mogli zostawić dzieci pod opieką instruktorów, którzy poprowadzą zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz gry i zabawy dla najmłodszych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY