Lubimy zajęcia na basenie

W naszym Ośrodku od września organizowane są zajęcia rekreacyjno-sportowe z zakresu pływania. Przygoda z basenem zaczęła się od omawiania planu dnia wyjazdu na basen. Przedstawione były również zasady zachowania się podczas dowozu oraz na pływalni. Uczniowie wysłuchali opowiadania Pt. „Zuzia uczy się pływać”. Zorganizowany był również wyjazd na basen w celu zapoznania z miejscem i pokonania barier oraz obejrzenia pływalni.. Pan ratownik fachowo przedstawił dzieciom podstawowe zasady regulaminu korzystania z zajęć na pływalni. Od października 2012 roku uczniowie uczą się pływać-oswajają się ze środowiskiem wodnym, próbują samodzielnie utrzymać się na powierzchni wody, pływają na grzbiecie z przyborami lub bez, nurkują w formach zabawowych. Poprzez tego typu aktywność uczniowie kształtują poczucie bezpieczeństwa, rozwijają i uświadamiają poczucie akceptacji samego siebie, odkrywają własne możliwości, a także kształtują postawy pewności siebie. Z uwagi na aspekt społeczny dzieci kształtują umiejętności nawiązywania kontaktów interpersonalnych, pogłębiają więzi z grupą, pokonują bariery komunikacyjne, kształtują postawy zaufania do siebie i innych. Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach, które dostarczają im wiele radości i zadowolenia.

Opiekunowie: A. Szewczyk, E. Kolek, J. Gryboś