Pola Nadziei 2015 – 2016

???????????????????????????????

Nasza szkoła bierze udział w akcji „Telefon dla Przyjaciela” zorganizowanej przez Caritas Diecezji Kieleckiej we współpracy z Kuratorium Oświaty w Kielcach. Ma ona na celu zbiórkę zepsutych telefonów komórkowych. Uzyskane w ten sposób środki pieniężne zostaną przekazane na zakup karetki na potrzeby Hospicjum w Kielcach.
Telefony komórkowe zwierają ołów, kadm, rtęć i inne substancje, które mogą zatruć glebę i wodę. Z tego względu „komórki” po zakończeniu okresu ich użytkowania powinniśmy przekazać do recyklingu. Ze zużytych telefonów można odzyskać około 45 % plastików czy 20 % miedzi, które to surowce mogą być wykorzystane do produkcji elektroniki. Oddając stary telefon w ramach zbiórki Cartias możemy zadbać o środowisko, a jednocześnie wesprzeć szlachetny cel. Będzie to przekazanie telefonu „przyjacielowi” – osobie chorej, znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej.
Zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców do wzięcia udziału w akcji. Szczegółowe informacje w sekretariacie Ośrodka.

Opiekun: M. Miśkiewicz