Uczymy się żyć razem – spotkanie w Masłowie

We wtorek 26 kwietnia 2016 r. nasi uczniowie odwiedzili kolegów z zaprzyjaźnionej szkoły w Masłowie. Było to kolejne spotkanie w ramach projektu integracyjno-edukacyjnego „Uczymy się żyć razem”, realizowanego przez uczniów Gimnazjum
im. Jana Pawła II w Masłowie oraz wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Kielcach.

Przywitała nas Pani dyrektor mgr Ilona Niebudek, na której ręce przekazaliśmy symboliczną pamiątkę wykonaną techniką decoupage. Koledzy i koleżanki z Gimnazjum w Masłowie oprowadzili nas po swojej pięknej szkole i najbliższej okolicy.

Ostatnim punktem wycieczki był Urząd Gminy Masłów, do którego zostaliśmy zaproszeni przez Panią Wicewójt mgr Monikę Dolezińską-Włodarczyk. Nasi wychowankowie poznali strukturę Urzędu, pracowników poszczególnych referatów, a przede wszystkim – co okazało się największą atrakcję – zasiąść w fotelu Pana Wójta mgr Tomasza Lato.

Opiekunowie projektu:
Paulina Cieślik – nauczyciel zajęć rewalidacyjnych w Zespole Szkół w Masłowie
Ewelina Pachocka-Sobczak, Katarzyna Cynowska – nauczyciele w SOSW nr 2 w Kielcach