Bela Cup w Grodnie

Białoruś

W dniach 15-18 maja 2017r. w Grodnie na Białorusi odbywał się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej 7 osobowej Olimpiad Specjalnych. Polskę reprezentowała drużyna z naszego regionu, która mogła uczestniczyć w tych zawodach dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Buskiego, Powiatu Skarżyskiego oraz sponsorów: firmy Wtórpol i Celsium. Polacy rozegrali 5 meczy, dwa z drużynami z Białorusi oraz po jednym z Litwą, Danią i Ukrainą. Niestety nie udało się im pokonać żadnej z tych drużyn i w efekcie zajęli szóste miejsce w swojej grupie. Turniej był rozgrywany na nowoczesnym kompleksie sportowym w Grodnie, w mieście położonym 35 kilometrów od polskiej granicy.

Oprócz aspektu sportowego dla Olimpiad Specjalnych ważny jest też społeczny. Dzięki temu wyjazdowi Polacy mogli poznać i zaprzyjaźnić się z Rosjanami, Estończykami, Azerami oraz Białorusinami, Litwinami, Duńczykami i Ukraińcami. Zwiedzili też malownicze Grodno, miasto położone nad Niemnem, o którym pisała Eliza Orzeszkowa.

Na Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej 7 osobowej Olimpiad Specjalnych w Grodnie, Polskę reprezentowali: Patryk Masternak, Król Michał, Ścibisz Rafał z Niemienic, Rejdak Rafał, Raczyński Daniel z Kielc, Sobierajski Sławomir, Borowiecki Piotr z Buska Zdrój, Ślaski Marek z Sandomierza, Spyra Marcin z Ostrowca Świętokrzyskiego i Kamil Walasik ze Skarżyska-Kamiennej.
Naszymi zawodnikami opiekowali się Grzegorz Małkus i Jacek Janus.

Może Ci się również spodoba