ŚWIĘTOKRZYSKIE ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH W NARCIARSTWIE BIEGOWYM I BIEGACH NA RAKIETACH ŚNIEŻNYCH

Wiosenna aura zupełnie nie przeszkadzała sportowcom Olimpiad Specjalnych rozegrać Świętokrzyskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Narciarstwie Biegowym i Biegu na Rakietach Śnieżnych. Brak śniegu nie pokrzyżował planów organizatorom i uczestnikom. Igrzyska odbyły się zgodnie z planem. Podczas zawodów wyłonieni zostali zawodnicy, którzy wkrótce rywalizować będą w rozgrywkach ogólnopolskich. Na zawody przybyli sportowcy z kilkunastu Klubów Olimpiad Specjalnych z terenu województwa Świętokrzyskiego. Rywalizacja na rakietach śnieżnych odbyła się na Osiedlu Podkarczówka natomiast biegi narciarskie na obiektach sportowych MOSiR „Stadion”.
Grupy startujących zawodników były tworzone w oparciu o płeć, kategorie wiekowe oraz na podstawie wyników uzyskanych podczas preeliminacji. W narciarstwie biegowym rywalizowano na dystansach 50 i 100 metrów, w biegu na rakietach śnieżnych dystanse wynosiły 50, 100, 200 i 400 metrów. Zgodnie z regulaminem Olimpiad Specjalnych za udział w oficjalnych konkurencjach wręczane były medale za 1,2 i 3 miejsce oraz etykiety za 4 miejsce.

 

 

SUKCESY NASZEGO KLUBU

Narciarstwo biegowe na dystansie 50 metrów :
I miejsce – Patrycja Kaczmarska,
II miejsce Damian Piec,
III miejsce Adrian Porzucek

Na dystansie 100 metrów:
I miejsce P. Kaczmarska, D. Piec,
II miejsce A. Porzucek

Biegi na rakietach śnieżnych na dystansie 50 metrów:
Jakub Walas – złoty medal,
Agata Misztal, Olga Wojciechowska i Bartłomiej Głuszek –  srebrny medal
Andżelika Wójcik – brązowy medal

Na dystansie 100 metrów:
O. Wojciechowska – złoty medal
A. Wójcik – srebrny medal
B. Głuszek i D. Komorkiewicz – brązowy medal

SERDECZNIE GRATULUJEMY

 

Mimo, że brakowało śniegu, nie brakowało emocji i zaangażowania. Po sportowym współzawodnictwie wszyscy zawodnicy wzięli udział w ceremonii dekoracji.
Zawody sportowe uświetnili zaproszeni goście i sponsorzy dzięki którym nasi zawodnicy z ogromnym zaangażowaniem i radością wzięli udział w zawodach.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY 
Komitet organizacyjny: E. Kasprzyk, Ł. Niewadzi, W. Skarbek, M. Czerwińska, K. Cynowska, M. Maj, K. Maj, B. Zagródka, M. Miśkiewicz, K. Szewczyk, P. Kędziora, R. Pawelec, U. Mańkus, I. Golańska, B. Warchałowska, M. Jung, T. Sut, D. Gębka, G. Skotnicka, A. Czerwonka, M. Kudzia, G. Niewęgłowska-Chała, E. Ciepluch
plakat informacyjny
pokaz zdjęć
Relacje w mediach:
Nasze Kielce – zdjęcia i film

Może Ci się również spodoba