XI RAJD NA RATY PO GÓRACH ŚWIETOKRZYSKICH

W dn. 14 maja uczniowie SOSW NR 2 wraz z wychowawcami: panią Katarzyną Cynowską oraz panią Łucją Niewadzi wyruszyli na ,,XI Rajd na Raty po Górach Świętokrzyskich”, aby poznać ten piękny i ciekawy zakątek naszego kraju.
W towarzystwie przewodnika udaliśmy się do Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Po 2 km podróży ciuchcią, prze jodłowo- bukowy las dotarliśmy na Święty Krzyż. Po drodze mijaliśmy Gołoborza, ale ze względu na mgły i opady deszczu nie było nam dane ujrzeć przepięknej panoramy rozciągającej się z tego urokliwego miejsca.
Święty Krzyż ze starym pobenedyktyńskim klasztorem Ojców Oblatów to miejsce szczególne- tutaj znajdują się relikwie Krzyża Chrystusowego. Na terenie klasztoru zwiedziliśmy Muzeum Misyjne, w którym zgromadzono przedmioty pochodzące z dalekich krajów, natomiast w multimedialnym Muzeum Przyrodniczym Świętokrzyskiego Parku Narodowego zapoznaliśmy się z osobliwościami flory i fauny regionu.
W murach klasztoru funkcjonuje jadłodajnia ,, Pod Aniołem”, gdzie zjedliśmy ciepły posiłek. Dzień wycieczki dobiegł końca, a my pełni wrażeń wróciliśmy do domów.
Było super, choć pogoda nas nie rozpieszczała !
To była bardzo ciekawa i kształcąca wycieczka !

 

Może Ci się również spodoba