Nagrody i Wyróżnienia

 AKTUALIZACJA JUŻ WKRÓTCE

 • 15 marzec 2018 – XV Ogólnopolski Konkurs Poetycko-Plastyczny zorganizowany pod hasłem „Błogosławiona Karolino świeć nam przykładem”. W kategorii prace plastyczne dla klasy VII oraz szkoły gimnazjalne otrzymali wyróżnienia  za prace zespołowe: Dawid Małek, Łukasz Pacholec, Klaudia Rękawik, Marek Biliński i Sylwester Nawrot. Gratulacje! Opiekunowie: Z. Duleba, K. Cynowska, E. Kolek, E. Pachocka-Sobczak
 • Maj 2017 – XIX Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.III miejsce w IV grupie zajął Piotr Nieśpielak. Gratulacje! Opiekun: K.Maj
Kwiecień 2017
Ponad 290 zawodników, czyli 72 drużyny oraz 60 opiekunów wzięło udział 25 kwietnia 2017 w największym turnieju zorganizowanym przez Zrzeszenie Sportu i rehabilitacji Start w Kielcach. Uroczystość otworzył Senator RP Krzysztof Słoń.

Naszą Placówkę na Wojewódzkim Turnieju Boccia reprezentowali: A. Wójcik, J. Rabiej, P. Nieśpielak i D. Raczyński.Opiekun: K. Bałchanowska

Styczeń 2017
20140611_092150
19 stycznia 2017 roku (czwartek) odbył się w SOSW nr 1 w Kielcach
II Świętokrzyski Szkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Utworów Bożonarodzeniowych „Choinek Blask”
Nasi uczniowie wzięli udział w przeglądzie śpiewając znaną kolędę ” Dzisiaj w Betlejem”. Wszyscy milo spędzili czas razem z innymi uczestnikami wspólnie śpiewając kolędy i pastorałki.
Opiekunowie: mgr Lucjanna Jamrożek i mgr Maj Małgorzata
Grudzień 2016
boccie 1
Dnia 7 grudnia 2016r. w Ratuszu w Kielcach odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym pod hasłem „ULOTKA SYMPATII… HIV/AIDS”. Celem przedsięwzięcia było uwrażliwienie młodzieży na temat choroby HIV/AIDS. Promowanie odpowiedzialności za własne życie i zdrowie oraz szacunek do siebie i innych. Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu zakładki – ulotki dotyczącej tolerancji wobec zakażonych HIV i chorych na AIDS. Nasze uczennice, które wzięły udział w konkursie zostały nagrodzone upominkami. Organizatorem konkursu była Straż Miejska w Kielcach wraz z Fundacją Nadzieja Rodzinie, Urzędem Miasta oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Gratulujemy.
Opiekun: Krzysztof Maj
Listopad 2016
słowo
W konkursie recytatorskim „Pierwsze było słowo” w dniu 8 listopada zorganizowanym przez WDK w Kielcach uczestniczyły nasze uczennice Ewelina Kumańska i Aleksandra Wilk, które otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy.
opiekun: M. Zięcik-Czarny
Październik 2016
boccie 1
Ponad 250 zawodników, 50 drużyn reprezentujących województwa świętokrzyskie i małopolskie wzięło udział w Wojewódzkim Turnieju Boccia zorganizowanym w dniu 11.10.2016 przez Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji START w Kielcach. Jesteśmy dumni z reprezentantów naszej placówki, którzy zdobyli zaszczytne IV miejsce w swojej kategorii. Gratulujemy:)
Opiekun: K. Bałchanowska
Wrzesień 2016
PAPIESKI 201628 września 2016r. uczniowie naszego Ośrodka wspólnie z nauczycielami uczestniczyli w IV Papieskim Biegu Integracyjnym na Wzgórzu Karczówka w Kielcach. Wszyscy dzielnie ukończyli marszobieg i otrzymali pamiątkowe medale.Opiekunowie:
L. Jamrożek, A. Pacholec, K. Cynowska, E. Pietrzykowska, M. Czerwińska, Z. Dulęba,
J. Krawczyńska, E. Kolek
Wrzesień 2016
konkurs ztmWe wrześniu wychowankowie Grup wychowawczych (Internat) wzięli udział w konkursie Komunikacja moich marzeń zorganizowanym przez ZTM Kielce. Rezultatem ich prac były nagrody dla: Piotra Nieśpielaka (III miejsce w kategorii powyżej 18 lat) i Andzeliki Wójcik (II miejsce). Nasi podopieczni konkurowali z pełnosprawną młodzieżą.
Gratulujemy:)Opiekun: B. Warchałowska
Wrzesień 2016
Tokarnia12 września 2016 roku, mieliśmy możliwość wzięcia udziału w Integracyjnych Biegach Przełajowych SKANSEN 2016, zorganizowanych przez Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji START w Kielcach. Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca :
I miejsce Justyna Rabiej
II miejsce Rafał Rejdak
III miejsce Aleksandra WilkOpiekun: K. Bałchanowska
Wrzesień 2016
s4Już po raz drugi nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w Otwartym Festynie Sportowo-Rekreacyjnym dla Osób Niepełnosprawnych pn.: Dzień ze Stellą Zmierzyli się z uczestnikami WTZ z Łagiewnik, Zgórska i Gnojna.
Nagrodzeni zawodnicy:
Andżelika Wójcik (III miejsce w rzucie woreczkiem, II miejsce celowanie piłką do bramki)
Justyna Rabiej (III miejsce celowanie piłką do bramki)
Piotr Nieśpielak (III miejsce celowanie piłką do bramki)
Daniel Raczyński (II miejsce rzut woreczkiem)
Serdecznie gratulujemy:)06.09.2016r.
Opiekunowie: K. Bałchanowska, K. Cynowska, M. Maj, B. Zagródka
Luty 2016
Straż Miejska 1W dniu 16 lutego 2016r. w sali kinowej Kina Moskwa w Kielcach odbył się Finał Konkursu Straż Miejska w oczach młodego pokolenia, który uroczyście wpisał się w obchody 25-lecia powołania tejże formacji. Do Konkursu stanęło w szranki aż 284 wychowanków kieleckich placówek edukacyjnych.
Z naszej szkoły wszyscy wychowankowie, którzy wzięli udział w konkursie zostali nagrodzeni
i miło spędzili czas z rówieśnikami z innych szkół. Oto lista naszych laureatów: Marta Migas,
Piotr Nieśpielak, Antoni Knap, Łukasz Gołąbek, Piotr Sroka.
Opiekun: mgr Krzysztof Maj
Styczeń 2016
logo-konkursu-choinek-blask-150x133
13 stycznia dwoje naszych uczniów: Andżelika Wójcik i Wojciech Leśniewski wzięli udział w Świętokrzyskim Szkolnym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Utworów Bożonarodzeniowych, który odbył się w SOSW nr 1 przy ulicy Warszawskiej. W konkursie wzięło udział 60 uczestników. Nasi podopieczni otrzymali za swój występ gromkie brawa i nagrody.
opiekunowie: Maj Małgorzata, Lucjanna Jamrożek
Listopad 2015
tenis
W dniu 20 listopada 2015 r. w Opatowie odbył się Świętokrzyski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych Polska Świętokrzyskie. W zawodach startowali zawodnicy z palcówek specjalnych województwa świętokrzyskiego.
Nasi zawodnicy: Łukasz Gołąbek i Piotr Nieśpielak dzielnie walcząc do ostatniej chwili zawodów zdobyli czwarte miejsca.
Trener: W. Skarbek
Listopad 2015
słowoNasi uczniowie: Justyna Rabiej i Łukasz Gołąbek 5 listopada 2015r. wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Pierwsze było słowo zorganizowanym
przez WDK w Kielcach. Uczniowie otrzymali wyróżnienia i nagrody rzeczowe. Gratulujemy.
Opiekun: M. Zięcik-Czarny
Maj 2015
Sandomierz
Realizując naturalną potrzebę ruchu i rozwijając własne zainteresowania sportowe w dniach 29–31 maja 2015r. wzięliśmy udział w Świętokrzyskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Lekkiej Atletyce w Sandomierzu. Świetne przygotowanie kondycyjne oraz fantastyczna technika zaowocowała dużą ilością medali.
Sztafeta męska 4×100 I miejsce (K. Mazurek, P. Nieśpielak, J. Gałka, Ł. Gołąbek)
Sprint 100m II i III miejsce (P. Nieśpielak, J. Gałka, Ł. Gołąbek)
Skok w dal I miejsce (K. Mazurek)
Pchnięcie kulą II i III miejsce (P. Nieśpielak, Ł. Gołąbek)
Trener: W. Skarbek
Maj 2015
jędrzejówWbrew prognozom, piękną pogodą przywitał nas 15 maja Jędrzejów . Podczas Świętokrzyskiego Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych , drużyna w składzie : Łukasz Gołąbek, Kami Mazurek, Piotr Nieśpielak i Rafał Rejdak wraz z Jackiem Gałką, Tomaszem Piotrowiczem i Dariuszem Komorkiewiczem (WTZ przy Kryształowej), zdobyła II miejsce.
Gratulacje dla naszych „Sreberek”
Trenerzy: K. Bałchanowska i W. Skarbek
Maj 2015
warcaby 2015W dniu 5 maja, uczeń naszej Placówki Łukasz Gołąbek, wziął udział w „Kryształkowych Spotkaniach Warcabowych” zorganizowanych przez Warsztat Terapii Zajęciowej przy DPS im. Św. Brata Alberta przy ul. Kryształowej 6 w Kielcach. Dzięki naszemu reprezentantowi – Łukaszowi Gołąbkowi, szkoła wzbogaciła się o statuetkę oraz dyplom.
Gratulujemy.
Trener: K. Bałchanowska
Kwiecień 2015
boccia 2015Wiosenny sezon sportowy rozpoczęliśmy pokazami w ramach Targów „Rehmed – Plus 2015”. 23 kwietnia wzięliśmy udział w Turnieju Boccia, a następnego dnia w Integracyjnych Biegach przełajowych.
Humory jak zawsze dopisywały, co udowadniają zdjęcia.
Opiekun: K. Bałchanowska
Październik 2014
b1
17 października 2014r. w Zagnańsku odbyły się Mistrzostwa Regionu Specjalnych Ośrodków Szkono-Wychowawczych oraz Świętokrzyski Mityng Olimpiad Specjalnych w Badmintonie. Na zawodach reprezentowało nasz Ośrodek czworo zawodników: O. Wojciechowska, J. Gałka, K. Mazurek i Ł. Gołąbek. Po wielogodzinnych zmaganiach wszyscy nasi zawodnicy stanęli na podium zajmując odpowiednio w swoich grupach sportowych: pierwsze, drugie, drugie i trzecie miejsce, drużynowo zdobywając puchar dla Ośrodka. Gratulujemy.
Trenerzy: K. Bałchanowska, W. Skarbek
Październik 2014
8 października 2014 roku w Hali Widowiskowo – Sportowej „Pod Basztami” w Chęcinach odbył się Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn Osób Niepełnosprawnych.
Nasi uczniowie zdobyli I miejsce w swojej kategorii. Strzelcami bramek byli: K. Mazurek (2), Ł. Gołąbek i P. Nieśpielak.
Trenerzy: K. Bałchanowska, W. Skarbek
Wrzesień 2014
Tokarnia 2aNasi uczniowie wzięli udział w zorganizowanej już po raz 15 przez Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji START w Kielcach imprezie sportowej, która zgromadziła aż 212 zawodników, nie tylko z naszego województwa.Jak zawsze godnie reprezentowali szkołę : Karolina Pawlak – I miejsce kategorii dziewcząt,
Łukasz Gołąbek – I miejsce w kategorii chłopców młodszych,
Wojciech Leśniewski – III miejsce,
Łukasz Kowalczyk – IV miejsce,
Karol Śliwa – V miejsce,
Kamil Mazurek – VI miejsce,
oraz dwóch zawodników na wózkach : Paweł Nowak i Mateusz Pierzak, który dzięki wielkiemu zaangażowaniu swojemu i opiekunów, okazali się najlepsi w swojej kategorii.
Opiekun: K. Bałchanowska
Sierpień 2014
MarcinW tym roku nasz uczeń Marcin Borowski jako jeden z sześciu zawodników reprezentował województwo świętokrzyskie na X Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy.
Może się poszczycić I miejscem w sztafecie 4x100m i I miejscem w pchnięciu kulą
w swojej kategorii.W związku ze swoimi osiągnięciami sportowymi będzie też reprezentował nasz kraj na XIV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Los Angeles w 2015r.Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Maj 2014
20140611_092150
Ufff, jak gorąco :) Nie tylko ze względu na aurę, ale przede wszystkim na emocje jakie towarzyszyły Wojewódzkiemu Turniejowi Tenisa Stołowego, w którym 11 .06.2014r , mięliśmy przyjemność uczestniczyć.
Ośrodek reprezentowali Daniel Raczyński, Kamil Mazurek, Łukasz Gołąbek i Piotr Nieśpielak, który za zajęcia III miejsca w swojej kategorii wiekowej, otrzymał piękny puchar z rąk prezesa START Pana Bogumiła Bujaka. Podczas zawodów poznaliśmy Emila Króla, jednego z dziesięciu najlepszych sportowców Kielecczyzny.
Przed nami okres wakacyjny, ale nie spędzimy go na leniuchowaniu, tylko na przygotowaniach do zawodów i turniejów , które przed nami już na początku września.
Opiekunowie: K. Bałchanowska, K. Cynowska
Kwiecień 2014
Na mecieW dniach 3-4 kwietnia braliśmy udział w Turnieju Boccia i Biegach Przełajowych towarzyszących Targom REHMED EXPO. Możliwość zaprezentowania swoich umiejętności otrzymali nasi nowi uczniowie i z wielka satysfakcja przyznać można, że zrobili to znakomicie. Łukasz Gołąbek przybiegł w czołówce bardzo licznej, bo aż 250 osobowej . Za nim na mecie pojawiła się jedyna dziewczyna reprezentująca nasz Ośrodek, Karolina Pawlak, a jako trzeci najmłodszy z uczestników Karol Śliwa. W środku stawki, z godnymi pozazdroszczenia wynikami, uplasowali się Marcin Borowski, Adam Mosiądz i Wojciech Leśniewski.
Opiekun: K. Bałchanowska
Październik-Listopad 2013
W tym roku szkolnym sezon sportowy rozpoczęliśmy udziałem w Integracyjnych Biegach przełajowych. Skansen w Tokarni przywitał nas jak zawsze wspaniałą pogodą, a Zarząd zrzeszenia sportu i rehabilitacji START w Kielcach zadbał nie tylko o zaspokojenie naszych sportowych apetytów. wracaliśmy zmęczeni, ale medale które zdobyliśmy zrekompensowały nam trudy rywalizacji.Turniej Boccia zorganizowany z okazji DENM, w kórym mieliśmy możliwość uczestnictwa pozwolił na zaprezentowanie się naszym nowym uczniom. Udowodnili oni, że znakomicie integrują się ze społecznością sportowców oraz przyswoili zasady fair play. Piękna statuetka i dyplom, które zdobyliśmy zdobią ściany holu placówki
Opiekun: K. Bałchanowska
Czerwiec 2013
Nasi uczniowie 21.06.13r. wzięli udział w zawodach Świętokrzyskiego Mityngu Lekkoatletycznego Olimpiad Specjalnych w Sandomierzu. Oto osiągnięcia:
Bieg na 100m:
Marcin Borowski – srebrny medal
Piotr Nieśpielak – brązowy medal
Arkadiusz Smolarczyk – 4 miejsce
Pchnięcie kulą:
Marcin Borowski – złoty medal
Piotr Nieśpielak – brązowy medal
Arkadiusz Smolarczyk – srebrny medal
Sztafeta 4x100m w składzie: Marcin Borowski, Piotr Nieśpielak, Arkadiusz Smolarczyk i Jacek Gałka – złoty medal.
Zdobywcom medali gratulujemy.
Opiekunowie: K. Bałchanowska, E. Kasprzyk
Marzec 2013
Jak co roku nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu zorganizowany przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Również i tym razem się udało – 15 marca uczniowie: Karolina Pawlak, Marcin Borowski, Łukasz Pacholec i Sylwester Nawrot zdobyli wyróżnienia i otrzymali ciekawe nagrody. Wszelkie tego typu działania motywują uczniów do jeszcze większej aktywności. Wyróżnionym gratulujemy.
Opiekunowie: B. Zagródka i K. Maj
Luty 2013
bocce 201322 lutego 20013 roku, to dzień, w którym braliśmy udział w IV Świętokrzyskim Turnieju Bocce Olimpiad Specjalnych w Skarżysku-Kamiennej.
Ranną porą wyruszyliśmy do Skarżyska, gdzie rozgrywała się walka o medale, wyróżniające naszą chęć do współzawodnictwa. Otwarciem turnieju była prezentacja wszystkich uczestników. Następnie rozpoczął się emocjonujący mecz dubl’owy, który zaowocował brązowym medalem. Byliśmy bardzo zadowoleni z sukcesu. Następnie nasz zapał i chęć osiągnięcia sukcesu na miarę możliwości przyniósł kolejny medal-srebrny. Zdobyliśmy go w rozgrywkach drużynowych z pomocą uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowych jako sekcja „Kryształki”. Podczas przerwy między rozgrywkami zjedliśmy obiad i kolację oraz zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, a także Dom Pielgrzyma.
Na koniec Turnieju odbyła się oficjalna dekoracja medalami wyróżnionych uczestników. Trochę zmęczeni, lecz bardzo usatysfakcjonowani powróciliśmy do domów.Zawodnicy:
Marcin Borowski
Jacek Gałka
Arkadiusz Smolarczyk
Olga Wojciechowska
Opiekunowie:Jolanta Gryboś, Edyta Kasprzyk
Listopad 2012
W IV Ogólnopolskim konkursie twórczości plastycznej dzieci i młodzieży niepełnosprawnej pt. Pory roku Zima 2012 zorganizowanym przez SOSW im. Św. Królowej Jadwigi w Mielcu nasi uczniowie ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy – Marcin Borowski i Arkadiusz Smolarczyk otrzymali wyróżnienia.
Marzec 2012
W ogólnopolskim konkursie plastycznym pod hasłem „20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą tak nas malują” na szczeblu gminnym wszystkie czołowe miejsca w IV grupie zajęli nasi uczniowie:
I miejsce M. Michalski z klasy III PdP
II miejsce P. Nieśpielak z klasy III SP
III miejsce S. Nawrot z klasy III SP
Wyróżnienie: A. Znój z Klasy I PdP
Tym samym prace przeszły do etapu wojewódzkiego i mają szanse na nagrody. trzeba dodać, że mamy w tym konkursie dużo szczęścia i każdego roku prace naszych uczniów zostają dostrzeżone.http://www.itv.kielce.eu/pl/artykuly/pokaz/2479 (aby zobaczyć film kliknij na ten link)Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Marzec – Maj 2011
W dniu 25 marca 2011r. odbyło się w Urzędzie Miasta w Kielcach uroczyste podsumowanie XIII edycji konkursu plastycznego Pt. „Powódź, pożar, dniem czy nocą – Straż przychodzi Ci z pomocą”. Organizatorami konkursu byli: Komenda Główna PSP oraz Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Kielce, którego głównym celem było propagowanie zasad bezpiecznego zachowania w trudnych sytuacjach. Wśród laureatów na szczeblu gminnym znaleźli się uczniowie naszego Ośrodka: Karol Śliwa, Adam Znój oraz Michał Michalski, którego praca została zakwalifikowana do konkursu na szczeblu wojewódzkim. Gratulacje i nagrody otrzymali z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Kielce Pana Czesława Gruszewskiego oraz Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach Pana Krzysztofa Janickiego.
06 maja 2011r Michał Michalski odebrał nagrodę za zajęcie V miejsca w konkursie wojewódzkim i został zakwalifikowany do ogólnopolskiego konkursu. Posiedzenie Centralnej Komisji Konkursowej w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej odbędzie się w połowie czerwca 2011 roku.
W województwie świętokrzyskim konkurs rozgrywany był na szczeblu szkolnym, gminnym i wojewódzkim. W konkursie uczestniczyło 2863 uczniów z 411 szkół z 79 gmin województwa świętokrzyskiego.
Cieszymy się bardzo z osiągnięć naszych wychowanków i życzymy im dalszych sukcesów.
Kwiecień 2011
Wyróżnienie dla M. Borowskiego z klasy IIIG w ogólnopolskim konkursie plastycznym Pt. „Błogosławiony Jan Paweł II” zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabowidzących i Niewidomych w Dąbrowie Górniczej oraz Wydział Katechetyczny Kurii Sosnowieckiej. W konkursie wzięło udział 67 szkół (w tym 550 prac) z całej Polski.
Listopad 2010
Na początku listopada Harcerska Służba Krwi wraz z Ośrodkiem Kultury „Zameczek” w Białogonie ogłosiły konkurs plastyczny dla uczniów wszystkich typów szkół pt: „Podaj swą pomocną dłoń – krew darem życia”. Zgłoszono 300 prac w tym 3 z naszego Ośrodka. Werdykt jury konkursu był dla nas najmilszą niespodzianką. Nasi uczniowie zostali uhonorowani: P. Sroka zajął I miejsce w kategorii wiekowej do lat 15, a jego kolega M. Borowski zdobył III miejsce do lat 18. Nagrody zostały wręczone 29 listopada podczas zorganizowanej wystawy prac i gali w Domu Harcerza w Białogonie.
Październik 2010
Nasi najmłodsi uczniowie z grupy przedszkolnej pod opieką wychowawczyń K. Dudy i K. Szewczyk zakwalifikowali się do II etapu programu Misja Velvetki. Jest to ogólnopolski program edukacyjny kształtujący nawyki higieniczne wśród dzieci w wieku 3-6 lat. Program jest adresowany nie tylko do dzieci, ale również do ich rodziców oraz nauczycieli. Wzięło w nim udział 1000 przedszkoli z całego kraju.
Nasze przedszkole w ramach wyróżnienia otrzyma bezpłatne zestawy dydaktyczne – zeszyty do ćwiczeń dla dzieci, broszury informacyjne dla rodziców, plakaty dydaktyczne i drobne gadżety dla dzieci oraz chusteczki higieniczne.
Wrzesień 2010
W sali koncertowej sanatorium Marconi w Busku Zdroju odbył się VIII Festiwal Zdrowia. Z przyjemnością zawiadamiamy, że nasi uczniowie: M. Borowski i T. Pabis pod opieką K. Maja zostali zaproszeni po odbiór nagród z Konkursu plastycznego Moda na niepalenie. Uczniowie wysłuchali ciekawych referatów oraz obejrzeli występy laureata Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu.
Wrócili zadowoleni i obdarowani wieloma nagrodami. Ważne też jest, że rywalizowali z gimnazjalistami z całego województwa świętokrzyskiego. Mieli zatem okazję do integracji z pełnosprawnymi kolegami i koleżankami.
Wrzesień 2010
Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie Jem owoce, mleko pije – zdrowo i wesoło żyję. I miejsce w kategorii praca przestrzenna dla dzieci młodszych zajął Ł. Pacholec, a dla dzieci starszych J. Kowalik. Wyróżnienia otrzymali M. Borowski i A. Mosiądz. Wręczenie nagród odbyło się w Sali Kongresowej Centrum Biznesu EXBUD w Kielcach. Konkurs zorganizowała Agencja Rynku Rolnego w ramach programu Owoce w szkole.
Czerwiec 2010
III miejsce w konkursie plastycznym Leśny stwór zorganizowanym przez Nadleśnictwo Kielce zdobył nasz uczeń z grupy przedszkolnej Łukasz Pacholec.
Kwiecień 2010
130 uczniów z 24 placówek oświatowych z terenu naszego miasta wzięło udział w eliminacjach XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem: Wiatr, wypadek, ogień, woda, strażak zawsze rękę poda. Prace naszych wychowanków Michała Michalskiego i Ireneusza Armaty zakwalifikowane zostały do eliminacji centralnych. Na szczeblu wojewódzkim nasi uczniowie zajęli zaszczytne IV i V miejsce.
Marzec 2010
wyróżnienie Redaktora Radia Kielce dla P. Piwowara i wyróżnienie Dyrektora ZSO Nr18 dla A. Bieleckiej w kategorii plastycznej w III Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno-Literackim „Szlachetne zdrowie…….”
Listopad 2009
wyróżnienie dla Piotra Piwowara w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Ośrodek Kultury „Ziemowit” w Kielcach pt.: „Postacie z szopki bożonarodzeniowej”
Październik 2009
Boccia jest dyscypliną paraolimpijską, posiada wybitne walory sportowo-rehabilitacyjne, ale jest także doskonałą grą dla pełnosprawnych – sprawdza się jako gra integracyjna. Poza kształtowaniem sprawności fizycznej daje możliwości integracyjnego działania w atmosferze tolerancji i poszanowania inności fizycznej. Ma ona proste zasady, nie stawia graczom żadnych ograniczeń wiekowych lub sprawnościowych, nie wymaga drogiego sprzętu ani nawet sal sportowych. Posiada nieskończenie wiele rozwiązań taktycznych.
Ogólnopolski Drużynowy Turniej Boccia , który odbył się 6 października 2009r. , pozwolił naszym wychowankom nie tylko na pokazanie swojej sprawności fizycznej oraz umiejętności technicznych i taktycznych, ale także na wspaniałą zabawę zarówno z osobami niepełnosprawnymi, jak i pełnosprawnymi uczniami jednego z kieleckich liceów.
Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 2 wykazali się znajomością zasad gry, duża kulturą osobistą oraz poszanowaniem godności drugiego człowieka. Tylko dzięki ich postawie nasza placówka otrzymała z rąk prezesa Zrzeszenia Sportu i Rehabilitacji w Kielcach Bogumiła Bujaka dyplom i okazjonalny puchar.
Wrzesień 2009
wyróżnienie dla: Alberta Śmiałowskiego, Dawida Małka, Daniela Raczyńskiego i Piotra Nieśpielaka w konkursie plastycznympt. „Co mogą zrobić dzieci, by nie rosła góra śmieci”
Wrzesień 2009
„ (…)Puszcza jest niczyja — nie moja ani twoja, ani nasza, jeno boża, święta!”„Puszcza jodłowa”
Stefan Żeromski15 września 2009 r. nasi wychowankowie wzięli udział w Regionalnym Rajdzie po Górach Świętokrzyskich na Święty Krzyż zorganizowanym przez Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji START w Kielcach.
Celem wędrówki był Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej Sanktuarium Relikwii Świętego Krzyża. Uczestnicy rajdu wzięli udział we Mszy Świętej odprawionej specjalnie dla nich. Ponadto zostali zapoznani z historią klasztoru. Krajobraz unikatowego w skali świata zespołu jedliny leśnej Puszczy Jodłowej zachwycił wszystkich uczestników raju.
Wrzesień 2009
w Integracyjnych Biegach Przełajowych dla Niepełnosprawnych Dzieci,Młodzieży i Dorosłych –  SKANSEN  2009 uczniowie naszego Ośrodka popisali się wysoką sprawnością fizyczną, dzięki czemu w swoich kategoriach wiekowych, na podium stanęli:
 • Marcin Borowski – I miejsce
 • Arkadiusz Smolarczyk – II miejsce
 • Ireneusz Armata – III miejsce
 • Michał Michalski – III miejsce
Czerwiec 2009
Wyróżnienie dla D. Małka w konkursie „Bezpieczna droga do szkoły” zorganizowanym przez Dom Bankowy w Kielcach.
Czerwiec 2009
wyróżnienia w konkursie „Mój teatr”, zorganizowanym przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” otrzymał B. Chruścińki.
Maj 2009
Nagrodę w konkursie „Kochany zwierzyniec” zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Kielcach otrzymał D. Raczyński, wyróżnienia: K. Śliwa i B. Chruściński.
Kwiecien 2009
Wychowankowie naszego Ośrodka zostali laureatami szczebla gminnego XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt.: „Klęska- powódź, czy huragan- straż pożarna ci pomaga,” zorganizowanego przez prezydenta miasta Kielce.Nagrody i dyplomy przypadły w udziale pięciorgu uczniom:
 • Marcie Migas (I miejsce),
 • Michałowi Michalskiemu (II miejsce),
 • Albertowi Śmiałowskiemu (III miejsce),
 • Arkadiuszowi Smolarczykowi (IV miejsce),
 • oraz Karolowi Śliwie (V miejsce).
Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się dn. 21 kwietnia 2009r. w Urzędzie Miasta, w Sali Urzędu Stanu Cywilnego w Kielcach. Laureaci konkursu zostali podjęci słodkim poczęstunkiem, a gratulacje przyjęli z rąk samego prezydenta miasta Kielce W. Lubawskiego oraz przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej.
Jednocześnie nasz Ośrodek zdobył I miejsce wśród wszystkich szkół biorących udział w wyżej wymienionym konkursie. Pamiątkowy puchar i nagrody z rąk Prezydenta miasta Kielce odebrała Dyrektor Ośrodka- pani Kazimiera Nowak. Prace dwojga uczniów: Marty Migas i Michała Michalskiego zdobyły wyróżnienia na kolejnym, wojewódzkim szczeblu opisywanego tu konkursu.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom.
Styczeń 2009
nagroda dla B. Chruścińskiego w konkursie plastycznym „Choinka pełna ozdób”, zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Kielcach.
Wrzesień 2008
W dniach 12-13 września 2008 roku w Kielcach odbył się Świętokrzyski Mityng Olimpiad Specjalnych w Lekkiej Atletyce . Imprezę zorganizowała Sekcja Olimpiad Specjalnych „KRYSZTAŁKI” działająca przy Ośrodku Szkolno – Wychowawczym Nr 2 i WTZ przy DPS im. Św. Brata Alberta w Kielcach.
Sportowcy walczyli w 6 konkurencjach : bieg na 100, 200, 400 m, sztafeta 4x100m, skok w dal i pchnięcie kulą.Naszą placówkę , zdobywając wspaniałe wyniki , reprezentowali:
Michał Michalski
• Pchnięcie kulą – I miejsce
• Bieg na 100 m – I miejsce
Marcin Borowski
• Pchnięcie kulą – I miejsce
• Bieg na 100 m – II miejsce
Adam Znój
• Pchnięcie kulą – I miejsce
• Bieg na 100 m – II miejsce
Arkadiusz Smolarczyk
• Pchnięcie kulą – I miejsce
• Bieg na 100 m – III miejsce
Tomasz Pabis
• Pchnięcie kulą – VI miejsce
• Bieg na 100 m – IV miejsce
Czerwiec 2008
wyróżnienia w konkursie „Mój teatr”, zorganizowanym przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” otrzymali: K. Śliwa i P. Nieśpielak.
Czerwiec 2008
Karol Śliwa i Piotr Nieśpielak zdobyli I miejsce a A. Musiał, W. Skrzeczowska i J. Kiń II miejsce w konkursie „Las w wiosennych barwach”, zorganizowanym przez Nadleśnictwo Kielce
Maj 2008
wyróżnienia w konkursie „Mój teatr”, zorganizowany przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” otrzymali: K. Śliwa i P. Nieśpielak.
Maj 2008
III miejsce zdobyli: K. Śliwa i B. Chruściński w konkursie „Piękna przyroda – zdrowy świat”, zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.
Maj 2008
III miejsce w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Nadleśnictwo Kielce pt.: Las w wiosennych barwach.
Kwiecień 2008
II nagroda dla Arkadiusza Smolarczyka w konkursie plastycznym pt.: Przyszłość bez uzależnień zorganizowanym przez Dom Kultury Zameczek w Kielcach i Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach.
Kwiecień 2008
 Piotr Nieśpielak został laureatem konkursu „Telefon 112 w trudnej sprawie – nie używaj przy zabawie”, zorganizowany przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UM Kielce.
Kwiecień 2008
Karol Śliwa zdobył III miejsce w konkursie „Szlachetne zdrowie…”, zorganizowany przez Zespół Szkół Nr 18 dla Dzieci Przewlekle Chorych w Kielcach.
Marzec 2008
udział w konkursie zorganizowanym przez Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach pt.: Malowanki- stemplowanki.
Grudzień 2007
udział w konkursie zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty w Kielcach i Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 17 Specjalnych w Kielcach na najciekawszą kartkę świąteczno-noworoczną.
Grudzień 2007
udział w konkursie zorganizowanym przez Filię Nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach na najciekawszą zabawkę choinkową.